Отримати свідоцтво про народження, оригінал якого вкрали, загубили, пошкодили або знищили можна повторно. Видати такий дублікат можуть в усіх відділах Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), дипломатичних представництвах і консульських установах, які знаходяться на території, що підконтрольна Уряду України. Звернутися із заявою про повторну видачу таких документів можна очно або через портал “Дія” і потім отримати особисто. Документ буде мати таку саму юридичну силу, як і свідоцтво, видане вперше.
Хто може отримати повторно свідоцтво про народження:
- фізична особа для себе;
- дитина, за наявності паспорта;
- усиновлювачі та інші визначені законодавством особи.
Важливо: отримати документ на підставі довіреності через портал «Дія» не можна. У цьому разі зверніться безпосередньо у відділення ДРАЦС.
Як звернутися з заявою через портал “Дія”?
- Перейдіть та авторизуйтеся на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису або банківського додатку.
- В меню Каталог послуг “Громадянам” Оберіть – “Довідки та витяги”;
- Оберіть потрібну послугу – “Повторна видача свідоцтва про народження”;
- Вкажіть, для кого документ і причину повторної видачі;
- Оберіть, де та як ви заберете документ: у найближчому ДРАЦС; у відділенні чи кур’єром Укрпошти.
- Оплатіть послугу (00 грн 51 коп.) та банківська комісія.
- Не забудьте підписати заяву Дія.Підписом або іншим КЕП.
- Переглядайте статус заяви в кабінеті громадянина в розділі “Послуги – Замовлені послуги” та очікуйте сповіщення на пошту.
- Отримайте документ – за кілька днів можна забрати дублікат свідоцтва про народження у ДРАЦС, який вказали при замовленні, чи у відділенні або кур’єром Укрпошти.
Повідомлення створене у рамках проекту, який впроваджує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки фінансуванню від Гуманітарного фонду для України. Проте висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) та не обов’язково відображають погляди Гуманітарного фонду для України або Данської ради у справах біженців. Ні Гуманітарний фонд для України, ні DRC не можуть нести за них відповідальність.